Czy miłość może być silniejsza od dumy? – „Dziedziczka” – Recenzja

20161123_110740


Jeżeli ktoś lubi romanse historyczne w stylu tych pisanych przez Johannę Lindsey czy Catherine Coulter, to i ta powieść, napisana przez Jude Deveraux, powinna Mu przypaść do gustu. Jest nie tylko pełna namiętności, rozterek sercowych i miłosnych uniesień – można w niej znaleźć także wiele przygód, ciekawych zwrotów akcji i różnorodnych wątków z relacjami międzyludzkimi.

dziedziczka_cytat_1Piękna i dumna przywódczyni szkotów – Bronwyn MacArran – zostaje zmuszona do poślubienia angielskiego rycerza Stephena Montgomery’ego, w celu zaprowadzenia pokoju między Anglią i Szkocją. Choć wściekła i rozgoryczona, dla dobra klanu zgadza się zostać żoną anglika. Jednak duma i porywczość nie pozwalają młodziutkiej dziewczynie zaufać małżonkowi, a wszystkie jego próby złagodzenia jej nastawienia spełzają na niczym. Nieoczekiwanie dla niej samej Stephen budzi w dziewczynie namiętność.. Jednak czy to wystarczy by Mu zaufać? Szczególnie gdy oprócz problemów w związku Bronwyn i jej klanowi zaczyna zagrażać prawdziwie niebezpieczeństwo – klan MacGregora z którym klan MacArran walczy od wieków, a którego przywódca chce się zemścić na dziewczynie. Nie on jeden pała chęcią odwetu – Bronwyn zaczyna także dziedziczka_cytat_2zagrażać osoba, której by o to nie podejrzewała…

Książka napisana lekkim, przyjemnym językiem, co powoduje, że bardzo szybko się ją czyta. Dużo wątków i wartka akcja nie pozwalają się nudzić, choć sama fabuła jest dość schematyczna i w wielu przypadkach (choć zdarzały się wyjątki) można łatwo przewidzieć co będzie dalej. Pozycja na jeden wieczór, dobra po męczącym dniu lub gdy przeziębieni leżymy w łóżku i potrzebujemy czegoś przy czym nie będziemy myśleć, a czas zleci 😉 Nie jest to powieść którą zapamiętamy na dłużej, ale jeżeli chcemy się zrelaksować i lubimy takie klimaty to warto po nią sięgnąć.

Jak dla mnie 6/10

Ilość stron: 444

Ocena na lubimyczytać.pl : 6,54/10

Dobrze się czytało? Może polubisz też to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *